חוות שרתים

 

חוות שרתים הנה מקום בו מאוחסן מספר רב של שרתים שהם מחשבים המשמשים ככוח עיבוד ואחסון  שתפקידם לבצע פעולות שאין ביכולתו של שרת בודד לעשות. הסבר זה על חוות שרתים  יכול לספק חלק מהאנשים, אבל רוב האנשים שאינם מבינים מושגים אלו, הסבר זה לא פירש להם כמעט כלום. על כן בכדי שנבין טוב יותר מושג זה, נתחיל בהסבר על מהו שרת.

 

בזמן שאנו גולשים באינטרנט או משתמשים במערכות מידע פנים ארגוניות , אנו ניזונים ממידע המגיע ממספר עצום של אתרים בארץ ובעולם. מידע זה מאוחסן בתוך מחשב מיוחד המכונה “שרת”.

 

היום בדרך כלל לא נעשה שימוש בשרת יחיד אלא בחוות שרתים, כלומר במספר שרתים המסונכרנים ביניהם. השימוש בחוות שרתים מאפשר תעבורת נתונים במהירות גבוה, גיבוי בעת הצורך וכדו.

 

לרוב נראה כי חוות שרתים מתוכננת כאשכול יחיד או כמספר אשכולות מחשבים המאובזרים בציוד  כגון מתגים ונתבים המיועדים לניתוב התקשורת בצורה יעילה וחכמה. לדוגמא, מחשבי העל הקיימים היום מורכבים מחוות שרתים גדולות המתבססות על מעבדים חזקים ומהירים המחוברים באמצעי התקשורת שהזכרנו.

 

עיקרון היתרות – בעלי חוות שרתים מעוניינים בנתינת שירות טוב ומקצועי ללקוחותיהם, לכן בכדי להבטיח שיהיו כמה שפחות תקלות ושהשירות יהיה סדיר ורציף נהוג לתת לכל משימה הקיימת בחוות שרתים, שני שרתים, כאשר הראשון הינו העיקרי והשני נועד לגיבוי.

 

השימוש בחוות שרתים הפך בשנים האחרונות להיות שכיח בעיקר אצל עסקים וחברות גדולות, לצד או במקום מחשבים מרכזיים. ניתן לחשוב כי המגבלות העיקריות בחוות שרתים נוצרות מעוצמת החישוב וממפרט החומרה של המחשבים הנמצאים בה אך הדבר הנכון הוא כי חוות שרתים צורכת אספקת חשמל גבוהה ומערכות קירור מורכבות ומיוחדות והן אלו היוצרות את המגבלות על ביצועי המערכת. משום כך כדי למדוד את ביצועי המערכות משתמשים במדד “ביצועים ליחידת הספק” ולא בביצועי מעבד.

 

חברת סי איי פי הנה חברה המתעסקת בתחום תשתיות חוות שרתים. היא מספקת את הציוד של חברת קורנינג הנחשבת למובילה ולמקצועית בתחום תשתית אופטית לחוות שרתים.

 

לעמוד פתרונות לתשתית חוות שרתים לחץ כאן

×

צור קשר

captcha